Login

Презентація зеленої книги «Будівництво цементобетонних доріг для місцевих громад». Пост-реліз

10 лютого 2021 р в онлайні відбулася презентація зеленої книги «Будівництво цементобетонних доріг для місцевих громад» - CONCRETEні дороги.


Представлене видання стало логічним продовженням серії круглих столів «Цементобетон для доріг місцевого значення», які проводила Асоціація «Укрцемент» спільно з місцевими виконавчими органами, ДП «ДерждорНДІ», ДП «Торговий дім «Пальміра», експертами з децентралізації дорожньої інфраструктури у мстах Миколаїв, Полтава, Хмельницький, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінниця у 2018-2019 рр.

Виробники цементу завжди інформаційно підгримували ці заходи та знайомили учасників з виробничим процесом. Саме вони і стали ініціаторами видання посібника з будівництва цементобетонних доріг для місцевих громад.


Основною ознакою даного електронного видання стало його спрямування на практичний розгляд питань, пов’язаних з будівництвом місцевих доріг з цементобетонним покриттям - від проектування до будівництва та подальшого експлуатаційного утримання та вільний доступ.


З вітальним словом до присутніх звернувся Павло Качур, Голова Асоціації «Укрцемент». Очільник Асоціації відзначив, що протяжність місцевих доріг складає 122 тис. км. На короткі ділянки не будуть заходити великі асфальтобетонні комплекси. Відповідно, місцеві громади самотужки шукатимуть шляхи вирішення цього питання.


Над проєктом працювали відомі експерти – фахівці ДП "ДерждорНДІ". Кожний з семи розділів книги був представлений експертом проеєту, що брав участь у написанні розділу. Артем Безуглий, директор ДП «ДерждорНДІ» наголосив, що основою філософії у світовій дорожній сфері є розумний баланс між асфальтобетонним і цементобетонним дорожнім одягом.


Громада м. Славута однією з перших у 2020 р. облаштувала бетонну дорогу у промисловій зоні. Для цих цілей АТ «Подільський цемент» (група CRH Україна) безкоштовного надало цемент на перший кілометр місцевої дороги. Міський голова Василь Сидор підтвердив, що таке покриття чудово витримує високі навантаження від великовагових автомобілів. Він подякував Асоціації та виробникам цементу за можливість розвивати та змінювати громаду.

Про свої кейси промислового впровадження цементів власного виробництва для будівництва цементобетонних доріг розказали учасники Асоціації «Укрцемент»: ПрАТ "Івано-Франківськцемент", ПрАТ «Дікергофф Цемент Україна», CRH Україна, ПрАТ «Кривий Ріг Цемент».

Ознайомитись з посібником можна тут:
http://bit.ly/Green_Book_Concrete
https://drive.google.com/drive/my-drive

У цілому всі автори проєкту та експерти, що виступили в обговоренні, зазначили надзвичайну важливість видання зеленої книги «Будівництво цементобетонних доріг для місцевих громад».


Щиро дякуємо усім авторам, консультантам, організаторам і особливо присутнім та небайдужим громадянам!