Login

Німецька цементна промисловість на шляху до безвуглецевого майбутнього

В умовах глобальної зміни клімату вкрай необхідно суттєво зменшити парниковий ефект від викиди газів у всьому світі протягом наступних кількох десятиліть. Це також стосується цементної промисловості. «Ми добре усвідомлюємо свою відповідальність і галузь у Німеччині готова зробити свій внесок у досягнення кліматичної нейтральності в майбутньому ", говорить Крістіан Кнелл, президент Німецької асоціації цементних заводів (VDZ). Нове дослідження VDZ «Декарбонізація цементу та бетону: дорожня карта CO2 для німецької цементної промисловості», показує можливі шляхи освоєння цієї трансформації до 2050 року.
Протягом останніх кількох десятиліть німецька цементна промисловість вжила широких заходів для зменшення вуглецевого сліду і тим самим успішно скоротила викиди СО2 приблизно на чверть з 1990 року. "Однак цементна промисловість зараз досягає меж свого потенціалу для подальшого зменшення обсягів CO 2, особливо тому, що викиди, пов'язані з технологічним процесом, безпосередньо пов'язані з виробництвом клінкеру, не можуть бути знижені за допомогою традиційних заходів ", пояснює Мартін Шнайдер, виконавчий директор VDZ.
На основі двох сценаріїв декарбонізації дослідження ілюструє економію CO 2, яка може бути досягнута в ланцюгу створення вартості цементу та бетону до 2050 року. До цього часу можливо зменшити викиди CO 2 на 36% порівняно з 2019 роком, використовуючи традиційні заходи скорочення (-50% по відношенню до 1990 р.). Отже, для досягнення повної нейтральності клімату необхідний абсолютно новий підхід до виробництво цементу та його використання в бетоні.
Особливо важливим фактором на шляху до кліматично нейтрального бетонного будівництва є дедалі нижче використання цементного клінкеру, що в свою чергу призведе до набагато більш ефективних СО2 цементів та бетонів. Як підкреслює Шнайдер: "Що стосується залишкових викидів СО2, які не можна зменшити будь-яким іншим способом, уловлювання вуглецю - єдиний варіант з сьогоднішньої точки зору». Довгостроковою метою має бути використання цього CO2 шляхом його перетворення в інші речовини та продукти. Проте тим часом також буде розглядатися можливість зберігання CO2.
Дорожня карта CO2 чітко показує, що для вирішення виклику кліматично нейтрального промислового виробництва буде необхідним абсолютно новий підхід до виробництва та створення вартості. "Ми в цементій галузі готові йти цим курсом, але очевидно, що ми не можемо досягти цього самостійно", - наголошує президент VDZ Кнелл. Це вимагатиме співпраці всього ланцюга створення вартості - від постачальників обладнання та виробників бетону до будівельної галузі, дизайнерів та архітекторів. "Зрештою, це також буде залежати від прихильності інших галузей, тих, хто формує політику, і суспільства в цілому, оскільки лише шляхом узгоджених дій буде можливо досягти успіху в цьому процесі трансформації", - продовжує Кнелл.

Дослідження визначає низку центральних сфер діяльності як передумов успішної декарбонізації. Наприклад, ефективна політична база, яка гарантувала б міжнародну конкурентоспроможність та позицію німецьких виробників цементу на передові технології, водночас заохочуючи інновації та ринки для «зелених» продуктів. У технічному плані створення та експлуатація необхідної інфраструктури - наприклад, для широкого постачання відновлюваної енергії та транспортування СО2 та водню - також матиме велике значення. "Поряд з технічними та економічними аспектами декарбонізації, ще одним важливим фактором буде залучення суспільства в цілому до цього процесу вже на ранній стадії", - підкреслює Мартін Шнейдер.

Крістіан Кнел залишається оптимістом, незважаючи на масштаби викликів, що попереду. "Німецькі виробники цементу за останні кілька років надзвичайно присвятили себе скороченню СО2", - говорить президент VDZ. Промисловість готова взяти на себе більшу відповідальність щодо захисту клімату. Мартін Шнайдер також впевнений: "Ми поклали декарбонізацію цементу та бетону в основу нашої діяльності. Важливо досягти комплексного підходу, що включає весь ланцюг створення вартості".

Резюме нового дослідження VDZ англійською мовою можна завантажити за посиланням:
https://www.vdz-online.de/en/cement-industry/climate-protection

Повне дослідження (німецькою мовою) доступне для завантаження за адресою:

https://www.vdz-online.de/dekarbonisierung

 

Про VDZ:

VDZ була заснована в 1877 році як Німецька асоціація виробників цементу. У якості спільної організації німецьких виробників цементу, ми вже більше 140 років активно сприяємо виробництву цементу, що відповідає екологічним нормам, та високоякісному бетонному будівництву. Як центр досліджень та знань у галузі цементу та бетону, VDZ завоював світову репутацію та повагу до своєї практичної дослідницької роботи та широкого спектру послуг по всьому ланцюгу створення вартості.