Login

ПРЕС-РЕЛІЗ VDZ: Вуглецевий слід залишається проблемою для цементної промисловості

У минулому році німецькі виробники цементу інвестували у велику кількість заходів для подальшого зниження їх вуглецевого сліду. До них відносяться як оновлені зусилля з підвищення енергоефективності виробництва цементу, що забезпечуються новими виробничими потужностями, так і додаткове збільшення частки альтернативних видів палива, що використовують біомасу. Про це свідчать "Екологічні дані німецької цементної промисловості 2018", які щорічно публікуються німецькими виробниками цементу. "Ми також досягли значного прогресу цього року та ще більше покращили свої показники CO2", - говорить Крістіан Кнелл, президент. "Також очевидно, що ми все більше досягаємо своїх меж у зменшенні викидів CO2 за допомогою існуючої технології. Тому ми працюємо над новими, орієнтованими на майбутнє технологіями, перш за все над захопленням CO2, що дозволить нам продовжувати його використовувати, або, при необхідності зберігати".
Тільки в період між 2015 і 2017 роками німецька цементна промисловість інвестувала більше ніж півмільярда євро в машини та обладнання та екологічні технології, зокрема, на своїх заводах. Наприклад, можна було додатково зменшити викиди за допомогою сучасних технологій контролю викидів. Таким чином, виробники цементу можуть надійно відповідати навіть новим, зниженим, 200 мг / м³ граничним значенням для оксидів азоту (NOx).
Зменшення клінкерного фактора в цементі все ще надає можливість обійти викиди CO2. Наприклад, розроблені нові типи цементу із вмістом клінкеру від 35 до 64%. Однак ці цементи можна використовувати лише тоді, коли Комісія ЄС опублікуає переглянутий та гармонізований європейський стандарт на цемент EN 197. Правила використання повинні бути адаптовані до конкретного стандарту на національному рівні. "Усім, хто бере участь у ланцюгу вартості будівництва, в кінцевому підсумку поставлено завдання вивести низькоклінкерні цементи на ринок для використання", - підкреслює президент VDZ пан Кнелл.
Однак декарбонізація промисловості, передбачена для досягнення кліматичних цілей, буде можлива лише за допомогою абсолютно нових технологій. На цьому тлі в останні роки цементна промисловість інтенсивно працює над захопленням вуглецю під егідою Європейської академії досліджень цементу (ECRA). Тому, можливо, зараз можна ініціювати відповідні випробування в промисловому масштабі в контексті демонстраційних проектів. "Однак наразі залишається незрозумілим, в якій мірі CO2 з виробничого процесу можна використовувати або зберігати для інших цілей", - пояснює Кнелл. Перш за все, все ще бракує відповідної інфраструктури CO2, до якої також можна було б підключити цементні заводи. Тут буде потрібно співпрацювати всім зацікавленим сторонам суспільства, політиками та промисловостю, щоб знайти спільні рішення.
Членами VDZ є 15 німецьких виробників цементу, які володіють 46 цементними заводами. Галузь загалом генерує близько 2,8 мільярдів євро щорічно та зайнято 8 100 осіб у Німеччині.
Щоб завантажити екологічні дані VDZ 2018 року, перейдіть https://vdz.info/9layl.
Більше інформації про німецьку цементну промисловість та VDZ можна отримати на нашому веб-сайті www.vdz-online.de/en.