Login

Від круглих столів до реальних проєктів у громадах

Загальна протяжність доріг в Україні становить – 420 тис. км, з яких майже 60%, або 250 тис. км становлять вулиці і дороги комунальної власності в населених пунктах.

Громада м. Славута Хмельницької області однією з перших втілила пілотний проєкт будівництва першого кілометра цементобетонної дороги. Цемент був безкоштовно наданий підприємством-учасником Асоціації АТ «Подільський цемент» компанії CRH Ukraine.

Реалізації цього проєкту сприяло проведення серії круглих столів, які проводить Асоціація «Укрцемент» разом зі своїми партнерами: ДП «ДерждорНДІ», Національним транспортним університетом та «Торговий дім «Пальміра» для органів місцевої влади, представники районів, сільських рад, територіальних громад тощо.

Нещодавно Уряд затвердив програму з будівництва доріг територіального значення на 2020-2024 роки.
Територіальні дороги становлять майже половину доріг місцевого значення - понад 46%. Це 22 тис. км доріг. Більшість цих доріг побудовані у 70-х роках минулого століття - і з того часу їх ремонти не проводилися. Погані дороги – це втрата часу, аварії, знос автомобілів, подорожчання перевезень, зростання споживання палива і навантаження на екологію.
Змінюється будівельна техніка, що працює на будівельних майданчиках, змінюються будівельні матеріали та технології, змінюється фаховий рівень спеціалістів.
Але багато адміністрацій і облавтодорів не мають досвіду проведення тендерів, розроблення проектної документації тощо.

Спільно ми знайдемо відповіді на питання: Як будувати та утримувати автомобільні дороги? Яке покриття обрати? Як розібратися з нормативними документами? Наскільки гарною альтернативою є цементобетон у «дорожньому» питанні?