Login

Підсумки Всеукраїнського конкурсу «Архітектура Змін»

АЗ

Організатором Всеукраїнського конкурсу «Архітектура Змін» виступила Національна спілка архітекторів України за підтримки Асоціації виробників цементу «Укрцемент», ПП «Надія» (м.Черкаси), а також компаній FAKRO, GALECO, ALUPROF Золотий Мандарин, SCANYWELL. Тематично роботи присвячені цьогоріч публічним просторам міст України.
4 липня відбулася церемонія нагородження Всеукраїнського огляду-конкурсу «Премія Національної спілки архітекторів України».
Всього на конкурс було подано 137 робіт у номінаціях:
— містобудування (містобудівні проекти та планувальні рішення, генеральні плани населених пунктів, детальні проекти планування територій, проекти забудови кварталів, вулиць, площ та ін.);
— будівлі, комплекси та споруди; громадські, адміністративні та промислові будівлі, комплекси та споруди, у т.ч. реконструкція, реставрація (проекти і реалізація);
— багатоповерхові житлові будинки (проекти і реалізація);
— малоповерхові житлові будинки: котеджі та блокована житлова забудова (проекти і реалізація);
— ландшафтна архітектура (проекти і реалізація);
— інтер’єр (проекти і реалізація).
Асоціація «Укрцемент» визначила переможців у номінації «За використання бетону в архітектурі». Призи і сертифікати на грошові винагороди отримали двоє учасників: Дмитро Вікторов – у категорії «Практикуючий архітектор» і Ольга Петлюх – у категорії «Студентська робота». Обидва проекти – облаштування набережної «Крайка» у Черкасах .
Така співпраця є типовою для асоціацій виробників цементу і бетону в Європі. Зокрема наші польські колеги давно і продуктивно працюють як з Асоціацією польських архітекторів (Stowarzyszenie Architektów Polskich, SARP), так і з профільними навчальними закладами.
Підтримуючи такі проекти, Асоціація прагне оновити наші міста, зробити їх зручними і чистими, сучасними і екологічними, особливо в облаштуванні публічних просторів. Це досягається поєднанням таланту архітектора і лаконізму бетону. Виростити і утримати в Україні покоління архітекторів, що розуміють і цінують естетику бетону – місія, у досягненні якої Асоціація готова розвивати співпрацю з архітектурною спільнотою та навчальними закладами України.
Найважливішими критеріями відбору конкурсантів були: використання бетону як матеріалу, естетика проекту та загальна естетика місця, екологічність та можливість реалізації проекту.
Обидва проекти максимально відповідають критеріям оцінки. Особливістю проекту Дмитра Вікторова є ще й те, що елементи облаштування зони відпочинку набережної в Черкасах задумані в полірованому бетоні – матеріалі надзвичайно естетично привабливому, адаптивному до природного середовища і міцному.

C Moment