Ємність ринку цементів та бетону в Україні збільшилася – дослідження Pro-Consulting.

За підсумками 2017 року, ємність ринку цементів та бетону в Україні показали зростання, згідно з даними аналітичного дослідження, проведеного компанією Pro-Consulting.

Компанія Pro-Consulting, партнер Асоціації виробників цементу України «Укрцемент», підготувала аналітичне дослідження по ринку цементу і бетону в Україні, в рамках якого було виявлено, що український ринок цементів виріс та має великий потенціал для подальшого розвитку.

У структурі імпорту всіх видів цементів переважає портландцемент. У 2017 році частка портландцементу серед імпортного цементу становила 99,4%. Зовнішньоторговельний баланс портландцементу в натуральному вираженні до 2017 р. був позитивний, але в 2017 р. за рахунок збільшення ввозу портландцементу з Білорусі, імпорт перевищив експорт на 62%.

Ємність ринку клінкеру цементного також показала позитивну динаміку у 2017 році, однак щодо обсягів виробництва порівняно з 2016-м, то цей показник знизився на 1,9%.

Clinker13 17

Розглядаючи операторів ринку, слід зазначити, що лідером у виробництві цементу в Україні у 2017 р. є ПАТ «Івано - Франківськцемент». Загальні виробничі потужності - 17,4 млн. тон цементу в рік, а загальна завантаженість складає 57,5%. У сегменті товарного бетону також спостерігалося зростання ємності ринку, а саме: на 15,4% в порівнянні з 2016 роком.

За прогнозами в 2018-2020 рр. ринок цементу та бетону буде рости. За рахунок чого буде спостерігатися позитивна динаміка, основні фактори впливу на ринок, лідери ринку, середні ціни на продукцію та перевезення, а також багато іншого Ви можете дізнатися у дослідженні ринку цементу (в т. ч. цементних клінкерів), бетону (товарний бетон і ін.) України.

З більш детальною структурою дослідження можна ознайомитися тут.