Прес-реліз цементної асоціації Німеччини: Цементна промисловість Німеччини 2016: значнні інвестиції в охорону навколишнього середовища

vdz Page1

Згідно з екологічними даними німецької цементної промисловості у 2016 році німецькі виробники цементу в черговий раз інвестували в оптимізацію заводів. Це утримує їх на провідних позиціях у світі з точки зору екологічної сумісністі, альтернативних видів палива та енергоефективності обладнання. "Що стосується очищення викидів, німецькі виробники цементу дотрималися своїх зобов'язань. В даний час здійснюються цільові інвестиції у розмірі близько 450 мільйонів євро у заходи по скороченню викидів NOx ", - говорить Крістіан Кнелл, президент цементної асоціації Німеччини (VDZ).

Діяльність щодо скорочення викидів NOx, з одного боку, стосується зменшення обсягів викидів і спрямована на оптимізацію експлуатації обладнання. З іншого боку, проводяться масштабні дослідження з тестування нової технології очищення викидів у конкретних умовах цементного виробництва. Як наслідок, була протестована і доведена до виробництва технологія SCR. Крім того, постійна оптимізація виробництва цементу призвела до зменшення питомої витрати палива до 2,763 МДж / т цементу у 2016 році (для порівняння у 1994 р.: 3,000 МДж / т цементу).

З точки зору скорочення викидів СО2, цементна промисловість також досягла суттєвого прогресу. У 2016 р. енергія, отримана зі звичайного викопного палива, зменшилася до 35,2%. В цілому, частка була знижена більш ніж наполовину з 2000 року (74,3%). На додачу, всі виробники цементу вкладають кошти у розробку клінкероефективних цементів, які створюють менший ефект з викиду СО2, ніж класичні портланд цементи.

Крім того, німецькі виробники цементу та їх європейські партнери з промисловості та науки вже шість років займаються дослідженням відповідних методів розділення, зберігання та використання СО2 (захоплення та зберігання вуглецю, його споживання та утилізація). Результатом цього є те, що захоплення СО2 тепер може бути протестовано у промисловому масштабі. "Незважаючи на те, що цементна промисловість нестиме значну частину інвестиційного навантаження, вирішальним буде отримання зовнішніх грантів на науково-дослідницьку роботу", - говорить Кнелл. Більші витрати на розділення CO2 не повинні в кінцевому підсумку поставити під загрозу конкурентоспроможність виробників вітчизняного цементу або призвести до небажаних витоків вуглецю.

VDZ включає 19 німецьких цементних компаній, що загалом володіють 47 цементними заводами. Лише у Німеччині ця галузь генерує річний оборот у приблизно 2,5 мільярда євро і дає робочі місця приблизно для 7900 людей.

Матеріали доступні за посиланням: https://www.vdz-online.de/en/publications/environmental-data/