Меморандуму про співпрацю в реалізації проекту будівництва бетонної дороги у напрямку Одеса-Миколаїв

06 липня 2017 року у присутності заступника Міністра інфраструктури України Віктора Довганя Меморандум про будівництво бетонної дороги у напрямку Одеса-Миколаїв підписали Славомір Новак, В.о. Голови Державного агентства автомобільних доріг України «Укравтодор», і представники Китайської державної корпорації China Road and Bridge Corporation.

1memorandum 31

Сторони висловили згоду протягом 2017 року розпочати підготовку проекту, який передбачає реконструкцію дороги національного значення М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ на ділянці Одеса – Миколаїв – Херсон, і буде реалізований в два етапи. Перший етап – капітальний ремонт ділянок 1-ї категорії, другий етап – реконструкція ділянок 2-ї категорії.

«Що стосується транспортного сполучення – це стратегічна дорога. Нам важливо, що завдяки цій дорозі ми зможемо оперативно перенаправити вантаж, який буде йти з портів Балтії та ЄС, на порт Миколаїв», - наголосив Віктор Довгань.

Славомір Новак в ході переговорів відзначив, що це буде логічним продовженням міжнародного проекту Гданськ-Одеса.

Для реалізації проектів в Україні CRBC виділяють два пільгові кредити – кредит уряду КНР і експортний купівельний кредит. В ході підготовки також будуть проведені наради двох сторін з метою технічного обміну та обміну досвідом в області дорожнього будівництва, а також відвідування будівельних майданчиків в Китаї.

Укравтодор, в свою чергу, має намір всіляко сприяти процесу отримання державних гарантій Уряду України для використання кредитів КНР з метою фінансування проекту.

Крiм вищезазначених, проект відкриває перспективи для суміжних галузей.

«90 км бетонної дороги – це досить серйозний стимул і перспективний проект для будівельної галузі. Тому це дуже хороша новина не тільки для нас, але і для нашої цементної промисловостi та виробників», - підкреслив Віктор Довгань.