Асоціація «Укрцемент» підтримує молодих архітекторів.

В рамках Міжнародного фестивалю CANactions 2017 відбувся дев'ятий Конкурс проектів молодих архітекторів України.

Ініційований в 2009 році Інститутом архітектури в Дессау (DIA/Німеччина), цей захід став для українських студентів професійним «вікном у Європу». Конкурс є Національним архітектурним конкурсом відкритого типу, без обмеження кількості учасників, що охоплює всі архітектурні інституції України.

Конкурс проводився в 2 етапи.

Головний приз — навчання у магістратурі в Dessau Institute of Architecture, Німеччина. Автори проекта, який посяде друге місце, зможуть прийняти участь в Еurope Architecture Students Assembly влітку 2017 в Данії. Приз за третє місце — грошова премія від Асоціації «Укрцемент» за кращу роботу у техніці бетону як архітетурного матеріалу.

Журі було представлене міжнародною командою у складі: Геріберта Вольфмаєра та Йозефа Саллера, heri&salli, Австрія, Mateusz Mastalski, архітектор та урбан дизайнер з Польщі, Kuba Snopek, урбаніст та дослідник, Польща, переможців EUROPAN 13: Juan Socas, Іспанія, Seemann-Torras Arhitektur, Німеччина, Christian Eickelberg, Німеччина, переможців FUTURE A: Tiago Torres Campos, Португалія, Miloš Kosec, Словенія, Ania Molenda, Великобританія, Maciej Siuda, польський архітектор, Романа Скільського, Асоціація «Укрцемент», Україна.

На першому етапі кожен з членів журі обрав серед всіх поданих на конкурс проектів по 15 фаворитів и поставив оцінки від 15 (кращий проект) до 1 (останній у списку фаворитів). Потім оцінки всіх членів журі підсумували і визначили 10-ку фіналістів.

Другий етап конкурсу відбувався у форматі коротких презентацій (5-7 хвилин) зі сцени, з можливістю задати запитання. Після презентацій відбулося загальне обговорення всіма членами журі та визначення переможців Конкурсу.

Нагородження переможців Конкурсу відбувалося 02 червня 2017 року на головній сцені 9-го Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал», м. Київ.

ПРЕМІЮ від DIA (Dessau Institute of Architecture)- можливість безкоштовного навчання в Німеччині – отримала Валентина Бондаренко, НАУ, Київ, проект - Офісний парк/ LB6424
ПРЕМІЮ від EASA (Europe Architecture Students Assembly) - участь у Ассамблеї влітку 2017, Данія – отримала Світлана Проценко, ХНУБА, Харків, проект - Готель Арт-Резиденція/ КН028Р
ПРЕМІЮ від Асоціації «Укрцемент» – отримав Тарас Баран, НУ "Львівська Політехніка", Львів, проект - Space which tells the story/ 2002RD

Метою участі Асоціації «Укрцемент» у CanActions є підтримка молодих архітекторів, що працюють з бетоном, як основним матеріалом проектів, популяризація в Україні напрямку бетонної архітектури та дизайну на прикладі найкращих технік європейських та світових майстерень, залучення молодих архітекторів до розвитку міських публічних просторів, які змінять на краще обличчя українських міст.