Про проведення інвентаризації доріг місцевого значення

07 червня 2017 року під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка відбулась міжвідомча нарада щодо реалізації плану заходів з передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення зі сфери управління Державного агенства автомобільних доріг України до сфери управління обласних державних адміністрацій, за участі керівника Укравтодору Славоміра Новака, заступників голів облдержадміністрацій, Служб автомобільних доріг в областях та ПАТ «ДАК» Автомобільні дороги України».

Юрій Лавренюк зазначив, що вже з 1 січня 2018 року запрацює Державний дорожній фонд України, який буде великим акумулятором цільових коштів, котрі використовуватимуться лише на будівництво, обслуговування та утримання доріг.

«В рамках децентралізації управління дорогами загального користування у 2018 році зі сфери управління Укравтодору до сфери управління облдержадміністрацій буде передано 120 000 км доріг місцевого значення, тому проведення інвентаризації доріг наразі є першочерговим завданням для всіх обласних державних адміністрацій», - наголосив заступник Міністра інфраструктури України.

Зокрема, Юрій Лавренюк зауважив про те, що питання об'єктів незавершеного будівництва, а саме доріг та мостів які наразі будуються за рахунок коштів Укравтодору, на сьогоднішній день залишається відкритим: «Всі роботи у цьому напрямку повинні бути завершені до початку інвентаризації та подальшої передачі на баланси обласних державних адміністрацій. Крім того, обласні державні адміністрації повинні сформувати відповідні профільні структурні підрозділи, а також визначитися з організаціями-замовниками послуг на обслуговування доріг місцевого значення».

Заступник Міністра інфраструктури України зазначив за необхідне, Державному агенству автомобільних доріг України розробити спеціальні навчальні програми для працівниців ОДА та їх відповідних структурних підрозділів, щодо порядку експлуатації та утримання доріг, а також щодо замовлення послуг з обслуговування доріг місцевого значення.

Юрій Лавренюк виокремив, що наразі, Укравтодором спільно з профільним департаментом Міністерства інфраструктури України розробляються зміни до Наказу № 573, щодо методики розподілу коштів під кошти Державного дорожнього фонду України, який буде наповнюватись за рахунок акцизних податків з ввезених на митну територію України підакцизних товарів у частині нафтопродуктів і транспортних засобів, мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них, а також плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні. Відповідно до цього наказу, розподіл коштів буде чітко пропорційним протяжності доріг місцевого значення в кожній області.

«Вдосконалення системи управління автомобільними дорогами загального користування – важливе питання сьогодення, тому всі зацікавлені сторони повинні прикласти максимальних зусиль для того, щоб управління дорожнім господарством нашої країни відповідало всім європейським нормам», - підсумував заступник Міністра інфраструктури України.