Login

Прес-реліз Німецької асоціації цементних заводів (VDZ). Створення відповідної основи для трансформації цементної промисловості

Нещодавно опубліковані “Екологічні дані німецької цементної промисловості 2020” показують, як виробники цементу в Німеччині прагнуть досягти останніх цілей екологічної політики. На порядок денний винесено три основні теми: кліматична нейтральність до 2050 року, збереження первинної сировини та контроль забруднення повітря.

Шлях до кліматичної нейтральності призведе до того, що цементній промисловості доведеться знизити викиди СО2 до безпрецедентного рівня. «Те, що нам терміново потрібно зараз, щоб продовжити обраний шлях до досягнення нейтрального для клімату виробництва цементу, - це відповідні та надійні рамкові умови»,- наголошує Крістіан Кнелл, президент Німецької асоціації цементних заводів (VDZ). Зокрема, це стосується подальшого розвитку відновлюваних джерел енергії та електромереж, а також створення функціонуючої інфраструктури CO2. «Однак часто бюрократичні та складні процеси, пов'язані з процедурами затвердження та поданням заявок на фінансування необхідних інвестицій, все ж викликають занепокоєння»,-говорить Кнелл. Важливо, щоб громадянське суспільство, політики, науковці та економісти об’єднувалися, щоб знайти рішення, які, зокрема, підходять для короткострокового впровадження.

Думки в політики та економіки, а також у суспільстві загалом все більше зосереджуються на збереженні ресурсів на додаток до скорочення парникових газів. «У цьому контексті захист клімату та відповідальне ставлення до сировини йдуть рука об руку», - пояснює президент VDZ Крістіан Кнелл. Німецька цементна промисловість завжди широко використовувала промислові побічні продукти та альтернативні види палива як заміну викопним джерелам енергії і буде продовжувати це робити і надалі.

Спільно з промисловістю, VDZ також проводить дослідження щодо можливих способів збереження ресурсів, наприклад, шляхом використання дрібнодисперсних матеріалів з переробленого битого бетону/цегли як основних складових цементу або шляхом переробки затверділої цементної пасти. Відповідно до дорожньої карти викидів CO2 (https://vdz.info/decarbonisation), опублікованої у 2020 році, VDZ має намір представити дослідження ресурсів, де описується потенціал скорочення, наявний у всьому ланцюжку створення вартості, до кінця 2021 року.
"Незважаючи на всі наші зусилля, ми не зможемо досягти нейтральності ресурсів",-зазначає Президент VDZ. «Нам все одно доведеться використовувати природні ресурси, хоча і в набагато меншій мірі. Тож надійне постачання первинної сировини і надалі залишатиметься важливим».

Як і в минулому, “Екологічні дані німецької цементної промисловості 2020”, представлені VDZ, надають детальну та прозору інформацію про використання сировини та енергії, а також про викиди, що виробляються німецькими виробниками цементу (наприклад, вуглекислий газ, органічні викидів, оксидів азоту). У публікації також описуються зусилля промисловості за останні роки з метою захисту навколишнього середовища. Тільки між 2017 та 2019 роками німецькі виробники цементу інвестували понад 800 мільйонів євро у техніку для відповідності вимогам контролю забруднення повітря, захисту клімату та збереження ресурсів.

“Екологічні дані німецької цементної промисловості 2020” доступні за посиланням: https://vdz.info/uwd2020
Довідка:
Компанія VDZ була заснована в 1877 році. Організація об’єднує німецьких виробників цементу, ми більше 140 років активно просуваємо екологічно чисте виробництво цементу та високоякісне бетонне будівництво. Будучи міжнародним центром досліджень та досвіду в галузі цементу та бетону, VDZ завоювала всесвітню репутацію та повагу завдяки своїй практичній дослідницькій роботі та широкому спектру послуг у всьому ланцюжку створення вартості.